Niezwykła historia pióra wiecznego- elegancja i ponadczasowość

Wieczne pióro od samego początku istnienia uchodzi za najbardziej eleganckie, ponadczasowe oraz jedyne w swoim rodzaju narzędzie służące do pisania. Warto dodać, iż mimo wzrastającej popularności innych rodzajów długopisów oraz piór, klasyczne pióro wieczne nie straciło swojego prestiżu, bowiem do dnia dzisiejszego wyróżnia się niebywałą elegancją oraz doskonałym szykiem.

Wieczne pióro od samego początku istnienia uchodzi za najbardziej eleganckie, ponadczasowe oraz jedyne w swoim rodzaju narzędzie służące do pisania. Warto dodać, iż mimo wzrastającej popularności innych rodzajów długopisów oraz piór, klasyczne pióro wieczne nie straciło swojego prestiżu, bowiem do dnia dzisiejszego wyróżnia się niebywałą elegancją oraz doskonałym szykiem.

Pióro wieczne i jego ciekawa historia

Pióro wieczne posiada tak bardzo bogatą historię i tradycję, iż nawet obecny postęp technologiczny nie jest w stanie zastąpić tego produktu niczym. Ciekawostką jest fakt, iż pierwsze wzmianki o wiecznym piórze pochodzą z roku 1922, bowiem to w tym roku pierwsze pióro zostało odnalezione w grobowcu Tutenchamona. Czy wiesz że przedmiot, który został znaleziony w grobowcu składał się z trzcinowej rurki oraz miedzianej oprawki z atramentem? Fakt, iż pióro zostało znalezione w 1922 roku wskazuje jednocześnie, że pomysł na jego wykonanie zrodził się o wiele wcześniej. Na samym początku w 16 wieku były to przyrządy do pisania ze specjalnym zbiorniczkiem na atrament. Używano do tego gęsich i łabędzich piór, aczkolwiek było to dość problematyczne, gdyż wymagało regularnego i częstego ostrzenia piór.

Współczesne wieczne pióro

Warto dodać, iż współczesne waterman pióro  zostało wynalezione i zarazem udoskonalone w 19 wieku, bardzo ważną postacią jest Lewis Waterman, który dokonał modernizacji pióra wiecznego. Był to założyciel firmy Waterman, która po dziś dzień zajmuje czołowe miejsce w produkcji najwyższej jakości piór wiecznych. Jego pomysł znalazł ogromne uznanie wśród społeczeństwa, bowiem zapobiegał chlapaniu atramentem podczas pisania. Jak widać historia pióra wiecznego jest niezwykle ciekawa! To właśnie w 19 wieku zapoczątkowała się produkcja na bardzo szeroką skalę, a dzięki wysokiej jakości wykonania wieczne pióra utrzymują prestiżową pozycję po dziś dzień!

Nowoczesny design wiecznych piór

Kolejne lata przynosiły coraz więcej udoskonaleń systemu, popularność zyskały także naboje i tłoczki na atrament, ciekawostką jest jednak fakt iż w dzisiejszych czasach ciągle używa się dwóch systemów zasilania. Obecnie jednak nieco zmienia się również styl i design wiecznych piór, bowiem asortyment w tej branży jest bardzo bogaty i urozmaicony. Pióra można nabyć w wielu wzorach i w różnej kolorystyce, do ich produkcji zamiast dawniejszych materiałów takich jak celuloid oraz ebonit używa się teraz plastiku lub stali. Jest to bowiem nieco tańsze rozwiązanie, które stosowane jest przez większość renomowanych producentów.